Vishay/Dale RWR81S1R54FRS70
RWR81S1R54FRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S1R54FRS70
Brief Description
RES 1.54 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S1R54FRS70.pdf
Availability of RWR81S1R54FRS70
QUANTITY
RWR81S1R54FRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S1R54FRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S1R54FRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.54
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S1R54FRS70
Related LinksRWR81S1, RWR81S1R54FRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S1R54FRS70 Details Description
Related parts for RWR81S1R54FRS70
RES SMD 20 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 3/8" datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
CABLE 12COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
SLIDE BOLT RIGHT HAND FOR TL4019 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.1A 64 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
3300UF 450V 76X105MM 85C 10000H datasheet.pdf