Vishay/Dale RWR81S21R0BSB12
RWR81S21R0BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S21R0BSB12
Brief Description
RES 21 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S21R0BSB12.pdf
Availability of RWR81S21R0BSB12
QUANTITY
RWR81S21R0BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S21R0BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S21R0BSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S21R0BSB12
Related LinksRWR81S2, RWR81S21R0BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S21R0BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S21R0BSB12
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN PHONO PLUG RCA R/A 3PCS datasheet.pdf
IC VCM AF DRIVER 2.3V 1CH LFCSP datasheet.pdf
BD EMULATOR ENH 78K0 ICE PERF datasheet.pdf
LED STRIP MNT 2 LEAD NYLON datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 12.9A datasheet.pdf
IC TOUCH SENSOR SOP datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf