Vishay/Dale RWR81S21R0FRRSL
RWR81S21R0FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S21R0FRRSL
Brief Description
RES 21 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S21R0FRRSL.pdf
Availability of RWR81S21R0FRRSL
QUANTITY
RWR81S21R0FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S21R0FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S21R0FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S21R0FRRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S21R0FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S21R0FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S21R0FRRSL
RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC USB WIRELESS 2.4GHZ 48VQFN datasheet.pdf
CAP ALUM 40UF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH DPST 10-UMLP datasheet.pdf
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA datasheet.pdf
FRONT CUT-OFF DIE datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 51UH 100MA 5.7 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf