Vishay/Dale RWR81S2200FRBSL
RWR81S2200FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S2200FRBSL
Brief Description
RES 220 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S2200FRBSL.pdf
Availability of RWR81S2200FRBSL
QUANTITY
RWR81S2200FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S2200FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S2200FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S2200FRBSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S2200FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S2200FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S2200FRBSL
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 290MA 2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 33 OHM 3W 10% AXIAL datasheet.pdf
PELTIR MS2,049,10,10,15,15,11,W8 datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
35W 4X 15V DC INPUT 8.4-36V datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 3/4-48" datasheet.pdf
4.4 RING(LA204) datasheet.pdf
RES 11K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 9.8OHM 2100MA 1210 datasheet.pdf