Vishay/Dale RWR81S22R0BSB12
RWR81S22R0BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S22R0BSB12
Brief Description
RES 22 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S22R0BSB12.pdf
Availability of RWR81S22R0BSB12
QUANTITY
RWR81S22R0BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S22R0BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S22R0BSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S22R0BSB12
Related LinksRWR81S2, RWR81S22R0BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S22R0BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S22R0BSB12
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 40 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2312 datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 90NS 56TSOP datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
MOUNTING HARDWARE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 60V TO-263AB datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V CH AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
LED EMITTER ON STD STAR datasheet.pdf
CTV 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 63V 12,5X25MM 125C 5000H datasheet.pdf