Vishay/Dale RWR81S22R6FRRSL
RWR81S22R6FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S22R6FRRSL
Brief Description
RES 22.6 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S22R6FRRSL.pdf
Availability of RWR81S22R6FRRSL
QUANTITY
RWR81S22R6FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S22R6FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S22R6FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S22R6FRRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S22R6FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S22R6FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S22R6FRRSL
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
KIT MPU POWERQUICC III datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND YLW OIL TIGHT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 40A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.33K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE MCASE 32V 30A datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN DSUB 50POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf