Vishay/Dale RWR81S24R9BRB12
RWR81S24R9BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S24R9BRB12
Brief Description
RES 24.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S24R9BRB12.pdf
Availability of RWR81S24R9BRB12
QUANTITY
RWR81S24R9BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S24R9BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S24R9BRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S24R9BRB12
Related LinksRWR81S2, RWR81S24R9BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S24R9BRB12 Details Description
Related parts for RWR81S24R9BRB12
CAP CER 100PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 40A PPAK SO-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 270 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HARDWARE REPLACEMENT PANELS datasheet.pdf
Connector Socket 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT PIN datasheet.pdf