Vishay/Dale RWR81S24R9FSBSL
RWR81S24R9FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S24R9FSBSL
Brief Description
RES 24.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S24R9FSBSL.pdf
Availability of RWR81S24R9FSBSL
QUANTITY
RWR81S24R9FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S24R9FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S24R9FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S24R9FSBSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S24R9FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S24R9FSBSL Details Description
Related parts for RWR81S24R9FSBSL
CONN FERRULE UNINSUL 12AWG datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC .091DIA TINLEAD datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X8R 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf