Vishay/Dale RWR81S26R7FSRSL
RWR81S26R7FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S26R7FSRSL
Brief Description
RES 26.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S26R7FSRSL.pdf
Availability of RWR81S26R7FSRSL
QUANTITY
RWR81S26R7FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S26R7FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S26R7FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S26R7FSRSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S26R7FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S26R7FSRSL Details Description
Related parts for RWR81S26R7FSRSL
RES 3.3M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED 7SEG SIGND OV/FL DISP RED.4" datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 84PLCC datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
TIP CHISEL XTA 1.6MM X 0.7MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
22MM GREEN 24V SCREW BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LJT 18C 14#22D 4#8(TWINAX) SKT datasheet.pdf
CMOS 40 MHz Monolithic 256 x 24 Color Palette RAM-DAC IC datasheet.pdf