Vishay/Dale RWR81S27R4BRBSL
RWR81S27R4BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S27R4BRBSL
Brief Description
RES 27.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S27R4BRBSL.pdf
Availability of RWR81S27R4BRBSL
QUANTITY
RWR81S27R4BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S27R4BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S27R4BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S27R4BRBSL
Related LinksRWR81S2, RWR81S27R4BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S27R4BRBSL Details Description
Related parts for RWR81S27R4BRBSL
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 26POS TIN WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS R/A .05 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 7.62MM datasheet.pdf
ETCHD YELLOW,6 VAC/DC datasheet.pdf
2200UF 63V 22X40MM 85C 12000H datasheet.pdf