Vishay/Dale RWR81S30R9FSB12
RWR81S30R9FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S30R9FSB12
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 30.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S30R9FSB12.pdf
Availability of RWR81S30R9FSB12
QUANTITY
RWR81S30R9FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S30R9FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S30R9FSB12
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S30R9FSB12
Related LinksRWR81S3, RWR81S30R9FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S30R9FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S30R9FSB12
CONN FFC RCPT HSG 40POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.1V 0.11A SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 2KV N750 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 87.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 24.6945MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
38 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 100POS GOLD datasheet.pdf