Vishay/Dale RWR81S3320FSS73
RWR81S3320FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3320FSS73
Brief Description
RES 332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3320FSS73.pdf
Availability of RWR81S3320FSS73
QUANTITY
RWR81S3320FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3320FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S3320FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3320FSS73
Related LinksRWR81S3, RWR81S3320FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3320FSS73 Details Description
Related parts for RWR81S3320FSS73
LOGIC PROBE 50MHZ datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V SOT-23 datasheet.pdf
IC DC/DC UMODULE 5A 141-LGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 25A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 8A TO263AB datasheet.pdf
MC6 24VDC RLY OSSD SFTY W/RST-1 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 730MA 140 MOHM datasheet.pdf
MICRO 37 M 18" YEL JACKPA174 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 900MA 140 MOHM datasheet.pdf