Vishay/Dale RWR81S3480BSBSL
RWR81S3480BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3480BSBSL
Brief Description
RES 348 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3480BSBSL.pdf
Availability of RWR81S3480BSBSL
QUANTITY
RWR81S3480BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3480BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3480BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3480BSBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3480BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3480BSBSL Details Description
Related parts for RWR81S3480BSBSL
CONN HEADER .100 SNGL R/A 12POS datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V WD 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
IC OPAMP AUTO-ZERO 1.5MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
KK 156 HDR FRLK RTAN PEG 8POS datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 8POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf