Vishay/Dale RWR81S3480FRBSL
RWR81S3480FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3480FRBSL
Brief Description
RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3480FRBSL.pdf
Availability of RWR81S3480FRBSL
QUANTITY
RWR81S3480FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3480FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3480FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3480FRBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3480FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3480FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S3480FRBSL
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 1.21 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-RESET datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf