Vishay/Dale RWR81S39R0BRRSL
RWR81S39R0BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S39R0BRRSL
Brief Description
RES 39 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S39R0BRRSL.pdf
Availability of RWR81S39R0BRRSL
QUANTITY
RWR81S39R0BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S39R0BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S39R0BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S39R0BRRSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S39R0BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S39R0BRRSL Details Description
Related parts for RWR81S39R0BRRSL
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE PCB datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 100MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28UQFN datasheet.pdf
RES 11.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FFC 1.25 TYPE D 9 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
DIODE HEXFRED 40A 1200V SOT-227 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf