Vishay/Dale RWR81S39R0FSBSL
RWR81S39R0FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S39R0FSBSL
Brief Description
RES 39 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S39R0FSBSL.pdf
Availability of RWR81S39R0FSBSL
QUANTITY
RWR81S39R0FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S39R0FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S39R0FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S39R0FSBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S39R0FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S39R0FSBSL Details Description
Related parts for RWR81S39R0FSBSL
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK BST INV -12V 16SOIC datasheet.pdf
SENS 2000PSI 22MM 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
ACCY ADAPTER FME MALE-MINI UHF datasheet.pdf
RES 22.2 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
COMBO 25W3 F PCB STR 50OHM TIN datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 1W datasheet.pdf