Vishay/Dale RWR81S3R09FRBSL
RWR81S3R09FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R09FRBSL
Brief Description
RES 3.09 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R09FRBSL.pdf
Availability of RWR81S3R09FRBSL
QUANTITY
RWR81S3R09FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R09FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R09FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R09FRBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R09FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R09FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S3R09FRBSL
IC CONTROLLER E1 5V LP 44-PLCC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 700MA DO220 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
IC THERMOSTAT PRESET SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
TM3107K016ELBA datasheet.pdf
MC 1 5/14-GF-3 81-LR datasheet.pdf
OSC XO 13.824MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf