Vishay/Dale RWR81S3R30BSRSL
RWR81S3R30BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R30BSRSL
Brief Description
RES 3.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R30BSRSL.pdf
Availability of RWR81S3R30BSRSL
QUANTITY
RWR81S3R30BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R30BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R30BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R30BSRSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R30BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R30BSRSL Details Description
Related parts for RWR81S3R30BSRSL
CONN HEADER 2MM 26POS VERT .155" datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V 0605 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 24V datasheet.pdf
TIMER RESET MEM 12M 115VAC PANEL datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BKWY 03CKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2K OHM 9SIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
RFSB,PSA,SH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 31 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf