Vishay/Dale RWR81S3R32FPBSL
RWR81S3R32FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R32FPBSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R32FPBSL.pdf
Availability of RWR81S3R32FPBSL
QUANTITY
RWR81S3R32FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R32FPBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R32FPBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R32FPBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R32FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R32FPBSL Details Description
Related parts for RWR81S3R32FPBSL
HOOK-UP STRND 20AWG RED 100' datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 4COND SILVER 5' datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 15POS datasheet.pdf
RES 249 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf