Vishay/Dale RWR81S3R92DRRSL
RWR81S3R92DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R92DRRSL
Brief Description
RES 3.92 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R92DRRSL.pdf
Availability of RWR81S3R92DRRSL
QUANTITY
RWR81S3R92DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R92DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R92DRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R92DRRSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R92DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R92DRRSL Details Description
Related parts for RWR81S3R92DRRSL
IC CTRLR HOT PLUG NEG VOLT 8SOIC datasheet.pdf
BOARD EZCONNECT W/BL-4000 WHITE datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 1P+24S+1P datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-5VOUT 2W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
LP 5.00/04/90 3.2SN OR datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 5VDC WIRE datasheet.pdf