Vishay/Dale RWR81S3R92FMBSL
RWR81S3R92FMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S3R92FMBSL
Brief Description
RES 3.92 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S3R92FMBSL.pdf
Availability of RWR81S3R92FMBSL
QUANTITY
RWR81S3R92FMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S3R92FMBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S3R92FMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.92
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S3R92FMBSL
Related LinksRWR81S3, RWR81S3R92FMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S3R92FMBSL Details Description
Related parts for RWR81S3R92FMBSL
JUMPER-H2730TR/C2016S/X 3" datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 500V X5U RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 150MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONN RECEPT 4POS SMD R/A TIN datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 610MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.8V 40A datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf