Vishay/Dale RWR81S4320BSB12
RWR81S4320BSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4320BSB12
Brief Description
RES 432 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4320BSB12.pdf
Availability of RWR81S4320BSB12
QUANTITY
RWR81S4320BSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4320BSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S4320BSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4320BSB12
Related LinksRWR81S4, RWR81S4320BSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4320BSB12 Details Description
Related parts for RWR81S4320BSB12
RES ARRAY 3 RES 560 OHM 6SIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54526-608 datasheet.pdf
SC 3.81/05/135G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 12MSOP datasheet.pdf
SINGLE M8 LONG PW 2M PNP NC datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf