Vishay/Dale RWR81S4320FPRSL
RWR81S4320FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4320FPRSL
Brief Description
RES 432 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4320FPRSL.pdf
Availability of RWR81S4320FPRSL
QUANTITY
RWR81S4320FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4320FPRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4320FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4320FPRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4320FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4320FPRSL Details Description
Related parts for RWR81S4320FPRSL
CONN HEADER RTANG 4POS PCB TIN datasheet.pdf
CBL RIBN 8COND 0.156 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN ADAPT MS 156 PLUG-SMA JACK datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RELAY SSR 15A 3PH NO HT SINK 3PL datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
STD WECO LOOP PLG W/BNC MNTR datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf