Vishay/Dale RWR81S4420BRB12
RWR81S4420BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4420BRB12
Brief Description
RES 442 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4420BRB12.pdf
Availability of RWR81S4420BRB12
QUANTITY
RWR81S4420BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4420BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S4420BRB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4420BRB12
Related LinksRWR81S4, RWR81S4420BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4420BRB12 Details Description
Related parts for RWR81S4420BRB12
FAN AXIAL 397X74MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 165K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
IC LNA UMTS TRIPLE BAND 11WLCSP datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
RES SMD 16KOHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf