Vishay/Dale RWR81S4420FSB12
RWR81S4420FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4420FSB12
Brief Description
RES 442 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4420FSB12.pdf
Availability of RWR81S4420FSB12
QUANTITY
RWR81S4420FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4420FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S4420FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4420FSB12
Related LinksRWR81S4, RWR81S4420FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4420FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S4420FSB12
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 1.5A Automotive, Backlight, Lighting 20-TSSOP-EP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC DGTL POT QUAD 5K 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V 6A OUT datasheet.pdf
CONN JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
2MM PIN STRIP HEADER 14 POSITION datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS T/H R/A GOLD datasheet.pdf