Vishay/Dale RWR81S4640FSBSL
RWR81S4640FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4640FSBSL
Brief Description
RES 464 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4640FSBSL.pdf
Availability of RWR81S4640FSBSL
QUANTITY
RWR81S4640FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4640FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4640FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4640FSBSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4640FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4640FSBSL Details Description
Related parts for RWR81S4640FSBSL
IC RECEIVER/DRVR DIFF ECL 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 56PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 1.37K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
KIT DEV PHLATLIGHT CBT/PT LED datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTING datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf