Vishay/Dale RWR81S46R4DRRSL
RWR81S46R4DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S46R4DRRSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S46R4DRRSL.pdf
Availability of RWR81S46R4DRRSL
QUANTITY
RWR81S46R4DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S46R4DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S46R4DRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S46R4DRRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S46R4DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S46R4DRRSL Details Description
Related parts for RWR81S46R4DRRSL
RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT ST-ST SIMPLEX datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC TCXO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC +/-5V 300MA 3W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf