Vishay/Dale RWR81S46R4FMRSL
RWR81S46R4FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S46R4FMRSL
Brief Description
RES 46.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S46R4FMRSL.pdf
Availability of RWR81S46R4FMRSL
QUANTITY
RWR81S46R4FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S46R4FMRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S46R4FMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S46R4FMRSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S46R4FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S46R4FMRSL Details Description
Related parts for RWR81S46R4FMRSL
SWITCH BLOCK GP DPST-NO 10A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 94.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE 750LM WHT datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 34POS INLINE SKT datasheet.pdf