Vishay/Dale RWR81S4R22FSB12
RWR81S4R22FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R22FSB12
Brief Description
RES 4.22 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R22FSB12.pdf
Availability of RWR81S4R22FSB12
QUANTITY
RWR81S4R22FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R22FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R22FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R22FSB12
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R22FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R22FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S4R22FSB12
CAP FILM 150PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf
FAN AXIAL 127X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN PIN 24-28 AWG GOLD datasheet.pdf
KIT DEV PHLATLIGHT CBT/PT LED datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
381 TB SOCKET RA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf