Vishay/Dale RWR81S4R99BRS70
RWR81S4R99BRS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R99BRS70
Brief Description
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R99BRS70.pdf
Availability of RWR81S4R99BRS70
QUANTITY
RWR81S4R99BRS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R99BRS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R99BRS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R99BRS70
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R99BRS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R99BRS70 Details Description
Related parts for RWR81S4R99BRS70
PHOTOTRANSIST NPN 890NM PILL PAK datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
IBM MINI PV CTW 70 22-26- AWG datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 65V NI780-4 datasheet.pdf
ANT YAGI AG 440MHZ 9.2DBD 5ELEM datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DPDT datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 100K OHM 10SIP datasheet.pdf