Vishay/Dale RWR81S4R99FRBSL
RWR81S4R99FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S4R99FRBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S4R99FRBSL.pdf
Availability of RWR81S4R99FRBSL
QUANTITY
RWR81S4R99FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S4R99FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S4R99FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S4R99FRBSL
Related LinksRWR81S4, RWR81S4R99FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S4R99FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S4R99FRBSL
CONN HEADER 48POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
VOLTMETER 0-1.999VDC LED PNL MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 560K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 7 POS SMD 1.0MM datasheet.pdf
RES 542 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 12POS SKT datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLPD SNWV SMD datasheet.pdf
PMI CAP GREEN FLAT TRANSPARENT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 35MA 8.16 OHM datasheet.pdf