Vishay/Dale RWR81S6200FSBSL
RWR81S6200FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6200FSBSL
Brief Description
RES 620 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6200FSBSL.pdf
Availability of RWR81S6200FSBSL
QUANTITY
RWR81S6200FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6200FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S6200FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6200FSBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S6200FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6200FSBSL Details Description
Related parts for RWR81S6200FSBSL
IC REG LDO 1.2V 1.5A TO263-5 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 25V C0G 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 9VWM SSMINI5 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS .050" datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 280 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 24V datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 9C S 72" YEL JACKS NI datasheet.pdf
508 TB SPR PLU HOOK/E datasheet.pdf
BAR GRAPH 10-SEGMENT RED datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 STEEL 8MM datasheet.pdf