Vishay/Dale RWR81S6340FRBSL
RWR81S6340FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6340FRBSL
Brief Description
RES 634 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6340FRBSL.pdf
Availability of RWR81S6340FRBSL
QUANTITY
RWR81S6340FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6340FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S6340FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)634
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6340FRBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S6340FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6340FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S6340FRBSL
CONN FFC VERT 15POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 2GHZ M33 datasheet.pdf
IC ADC 30MSPS 12BIT LP 28-SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 14A datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf