Vishay/Dale RWR81S63R4FSB12
RWR81S63R4FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S63R4FSB12
Brief Description
RES 63.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S63R4FSB12.pdf
Availability of RWR81S63R4FSB12
QUANTITY
RWR81S63R4FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S63R4FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S63R4FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S63R4FSB12
Related LinksRWR81S6, RWR81S63R4FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S63R4FSB12 Details Description
Related parts for RWR81S63R4FSB12
TRIMMER 250 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SIDACTOR BI 65V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
PMI CAP STOVEP RED 11/16 TRANSP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf