Vishay/Dale RWR81S64R9FRBSL
RWR81S64R9FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S64R9FRBSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S64R9FRBSL.pdf
Availability of RWR81S64R9FRBSL
QUANTITY
RWR81S64R9FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S64R9FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S64R9FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S64R9FRBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S64R9FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S64R9FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S64R9FRBSL
YOKE CLAMP W/BLUE HOOD 6X6MM datasheet.pdf
GDT 600V 1KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16SO datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT TRIM KIT 36" X 30" datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8-IN 3ST datasheet.pdf
CONN PLUG 42POS datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
ATTENUATOR 8 DB DC 12.4GHZ datasheet.pdf