Vishay/Dale RWR81S65R1BRB12
RWR81S65R1BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S65R1BRB12
Brief Description
RES 65.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S65R1BRB12.pdf
Availability of RWR81S65R1BRB12
QUANTITY
RWR81S65R1BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S65R1BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR81S65R1BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)65.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S65R1BRB12
Related LinksRWR81S6, RWR81S65R1BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S65R1BRB12 Details Description
Related parts for RWR81S65R1BRB12
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 43PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 48VAC DIN RAIL datasheet.pdf
L6-30R WATERTITE CONNECTOR BLACK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 4V X5R 0402 datasheet.pdf