Vishay/Dale RWR81S67R3BSRSL
RWR81S67R3BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S67R3BSRSL
Brief Description
RES 67.3 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S67R3BSRSL.pdf
Availability of RWR81S67R3BSRSL
QUANTITY
RWR81S67R3BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S67R3BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S67R3BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)67.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S67R3BSRSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S67R3BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S67R3BSRSL Details Description
Related parts for RWR81S67R3BSRSL
IC TXRX RS485 DET/FAILSAFE 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS STR 7M CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 14POS datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf