Vishay/Dale RWR81S6810FPBSL
RWR81S6810FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6810FPBSL
Brief Description
RES 681 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6810FPBSL.pdf
Availability of RWR81S6810FPBSL
QUANTITY
RWR81S6810FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6810FPBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S6810FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6810FPBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S6810FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6810FPBSL Details Description
Related parts for RWR81S6810FPBSL
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 24V datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 10V X7R 01005 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 48POS TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS M R/A ASSY TIN datasheet.pdf
CAP FILM 11NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf