Vishay/Dale RWR81S69R8FSS73
RWR81S69R8FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S69R8FSS73
Brief Description
RES 69.8 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S69R8FSS73.pdf
Availability of RWR81S69R8FSS73
QUANTITY
RWR81S69R8FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S69R8FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR81S69R8FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S69R8FSS73
Related LinksRWR81S6, RWR81S69R8FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S69R8FSS73 Details Description
Related parts for RWR81S69R8FSS73
SOFTWARE COMPONENT datasheet.pdf
STORAGE CONTAINER 17X13X14-3/4 datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS1209 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
2.0 WTB REC HSG 4CKT datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM GRN R/A datasheet.pdf