Vishay/Dale RWR81S6R23FRRSL
RWR81S6R23FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6R23FRRSL
Brief Description
RES 6.23 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6R23FRRSL.pdf
Availability of RWR81S6R23FRRSL
QUANTITY
RWR81S6R23FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6R23FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S6R23FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.23
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6R23FRRSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S6R23FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6R23FRRSL Details Description
Related parts for RWR81S6R23FRRSL
CIR BRKR MAG-HYDR 30A 277VAC datasheet.pdf
IC OSC PROG TIMER 5MHZ 16SO datasheet.pdf
LED SS 12V RED DIFF PCB 5MM datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
60704-13 COND PUNCH datasheet.pdf
RES 10.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf