Vishay/Dale RWR81S6R57BRBSL
RWR81S6R57BRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S6R57BRBSL
Brief Description
RES 6.57 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S6R57BRBSL.pdf
Availability of RWR81S6R57BRBSL
QUANTITY
RWR81S6R57BRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S6R57BRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S6R57BRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.57
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S6R57BRBSL
Related LinksRWR81S6, RWR81S6R57BRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S6R57BRBSL Details Description
Related parts for RWR81S6R57BRBSL
TERM BLOCK 600V 25A WM BEIGE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15V 750MA SOT-323 datasheet.pdf
RECEIVER IR REM CTRL 3V 40KHZ datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
PITCH SPACER TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 85MHZ 8UDFN datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 10KV datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf