Vishay/Dale RWR81S9310FRBSL
RWR81S9310FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S9310FRBSL
Brief Description
RES 931 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S9310FRBSL.pdf
Availability of RWR81S9310FRBSL
QUANTITY
RWR81S9310FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S9310FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S9310FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S9310FRBSL
Related LinksRWR81S9, RWR81S9310FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S9310FRBSL Details Description
Related parts for RWR81S9310FRBSL
THERMISTOR NTC DC95 TYPE 2K OHM datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
AXL E IOL AO1 U M12 R datasheet.pdf
ANTENNA datasheet.pdf
6800UF 25V 22.23X53.98 85C AXI datasheet.pdf