Vishay/Dale RWR81S9310FSS70
RWR81S9310FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S9310FSS70
Brief Description
RES 931 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S9310FSS70.pdf
Availability of RWR81S9310FSS70
QUANTITY
RWR81S9310FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S9310FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR81S9310FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S9310FSS70
Related LinksRWR81S9, RWR81S9310FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S9310FSS70 Details Description
Related parts for RWR81S9310FSS70
IDC CABLE - MKS20K/MC20G/MCF20K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT223 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 12V datasheet.pdf
CONN EDGCARD 100POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 19SKT SLD CUP datasheet.pdf
POT 350 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf