Vishay/Dale RWR81S9R20DSBSL
RWR81S9R20DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81S9R20DSBSL
Brief Description
RES 9.2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81S9R20DSBSL.pdf
Availability of RWR81S9R20DSBSL
QUANTITY
RWR81S9R20DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81S9R20DSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81S9R20DSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.2
Tolerance±0.5%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81S9R20DSBSL
Related LinksRWR81S9, RWR81S9R20DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81S9R20DSBSL Details Description
Related parts for RWR81S9R20DSBSL
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 3.5MM SMT .5MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.2K OHM 5% 50W datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 550MA 481.3 MOHM datasheet.pdf
METRAL HDR 5RX4M datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 14' WH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 240V datasheet.pdf