Vishay/Dale RWR81SR330FRRSL
RWR81SR330FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81SR330FRRSL
Brief Description
RES 0.33 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81SR330FRRSL.pdf
Availability of RWR81SR330FRRSL
QUANTITY
RWR81SR330FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81SR330FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR81SR330FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.33
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81SR330FRRSL
Related LinksRWR81SR, RWR81SR330FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81SR330FRRSL Details Description
Related parts for RWR81SR330FRRSL
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 20ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RF DATA CONTROL RX datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK 4:1 .226"X50MM datasheet.pdf
OSC XO 16.3840MHZ CMOS SMD datasheet.pdf