Vishay/Dale RWR81SR464FSBSL
RWR81SR464FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR81SR464FSBSL
Brief Description
RES 0.464 OHM 1W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR81SR464FSBSL.pdf
Availability of RWR81SR464FSBSL
QUANTITY
RWR81SR464FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR81SR464FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR81SR464FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR81S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.464
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR81SR464FSBSL
Related LinksRWR81SR, RWR81SR464FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR81SR464FSBSL Details Description
Related parts for RWR81SR464FSBSL
RES SMD 820K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC MAPPING ETHERNET 256CSBGA datasheet.pdf
C/A LAUNCH LEAD MTRJ TO SC 100 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A datasheet.pdf