Vishay/Dale RWR82N4320BSRSL
RWR82N4320BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82N4320BSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 432 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82N4320BSRSL.pdf
Availability of RWR82N4320BSRSL
QUANTITY
RWR82N4320BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82N4320BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82N4320BSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82N4320BSRSL
Related LinksRWR82N4, RWR82N4320BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82N4320BSRSL Details Description
Related parts for RWR82N4320BSRSL
METER TEMP GUN LASER 0-950DEG F datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 30 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
RES 1.87K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf