Vishay/Dale RWR82N4320BSRSL
RWR82N4320BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82N4320BSRSL
Brief Description
RES 432 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82N4320BSRSL.pdf
Availability of RWR82N4320BSRSL
QUANTITY
RWR82N4320BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82N4320BSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82N4320BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82N4320BSRSL
Related LinksRWR82N4, RWR82N4320BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82N4320BSRSL Details Description
Related parts for RWR82N4320BSRSL
RES 2.7M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 50POS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 25V 20% 3226 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf