Vishay/Dale RWR82N4R99FRBSL
RWR82N4R99FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82N4R99FRBSL
Brief Description
RES 4.99 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82N4R99FRBSL.pdf
Availability of RWR82N4R99FRBSL
QUANTITY
RWR82N4R99FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82N4R99FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR82N4R99FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82N4R99FRBSL
Related LinksRWR82N4, RWR82N4R99FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82N4R99FRBSL Details Description
Related parts for RWR82N4R99FRBSL
JUMPER-H1506TR/A3048N/H1504TR 2" datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 4.5A TO220-3 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
15P MTA156 EDGE CONN ASSY LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 24 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf