Vishay/Dale RWR82S1330FRRSL
RWR82S1330FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S1330FRRSL
Brief Description
RES 133 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S1330FRRSL.pdf
Availability of RWR82S1330FRRSL
QUANTITY
RWR82S1330FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S1330FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S1330FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S1330FRRSL
Related LinksRWR82S1, RWR82S1330FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S1330FRRSL Details Description
Related parts for RWR82S1330FRRSL
CONN MCX JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 48.7KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC BLACK 2/PACK datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
E1 DIE OF 190320210 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 7COND 18AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC datasheet.pdf